Ürün Filtresi
Kelime Arama Filtresi
 
GÜÇ
Yağ Kapasitesi
Fiyat Aralığı
ile TL arası
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Fritöz modelleri ve en ucuz fiyatları

En kaliteli fritöz modellerini en uygun fiyat ve taksit avantajları ile istanbul bilişim'de...

2 adet ürün listelendi.
2 adet ürün listelendi.
  • 1

Fritöz Çeşitleri İstanbul Bilişim’de

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi, çocukların en sevdiği yiyeceği patates kızartmasını daha hızlı ve daha sağlıklı yapabilmek için fritözlerden faydalanırız. Kızartılmış sebzelerin et yemeklerine verdiği lezzette tartışılmazdır. İşte tüm bu muhteşem lezzetlere, Arnica, Arzum, Fakir, Korkmaz, Tefal, Delonghi ve Goldmaster gibi çeşitli markaların fritözlerini satın alarak ulaşabilirsiniz.

Fritöz Modelleri ve Kullanımı


Kızartacağınız malzeme ne olursa olsun, ilk önce fritözünüzün temiz olduğundan emin olun. Birikmiş ve sertleşmiş yağ lekeleri yüksek oradan kanserojen maddeler içerir. Kızartma keyfi için sağlığınızı riske atmak istemiyorsanız her kızartmadan sonra, fritözün yağını değiştirmeyi ve temizlemeyi ihmal etmeyin. Uygun büyüklükte kesilmiş ve kızartmaya uygun tüm yiyecekleri fritözde pişirebilirsiniz. Patates ve diğer sebzeler, paneler ve kaplamalı diğer kızartmalıklar, sigara, paçanga böreği ve kızartmalık hamur işleri, köfte, biftek gibi kırmızı et ürünleri, karides, kalamar ve balık gibi deniz mahsulleri, tavuk baget, pane, kanat gibi beyaz etler gibi ürünleri de rahatlıkla fritözünüzde pişirebilirsiniz. Kızartacağınız malzemelerin miktarına göre, fritöze yağ ekleyin. Kızartma sepetinin ne kadar dolu olacağına bakarak, yağ oranını ayarlayabilirsiniz. Küçük bir porsiyon için, fritözün yağ haznesini tamamen doldurmak, hem enerji hem de yağ israfına neden olur. Yağı hazneye ekledikten sonra ısınması için bekleyin. Gösterge ışığı hazır olduğunda malzemeleri kızartma sepetine ekleyin ve sepet mekanizmasının yağa inmesini sağlayın. Pişme süresini ayarlamak için üreticinin belirttiği talimatları izleyin. Kullanma kılavuzunda ya da fritözün üzerinde en çok kullanılan gıdaların, kaç dakika içerisinde piştiğini görebilirsiniz. Pişme süresinin sonunda sepeti yukarıya kaldırın. Fritözün kapağını açın. Birkaç dakika boyunca fazla yağların hazneye akmasını sağladıktan sonra kızartmalarınızı afiyetle yiyebilirsiniz.

Fritöz Temizliği


Kızartmalarda kullanım kolaylığı sağlayan fritözlerin temizliğinin zor olduğu düşünülür. Fritöz her kullanımdan sonra temizlenirse yağların birikmesinin, kalıcı lekeler haline gelmesinin önüne geçmiş olursunuz. Bu şekilde hem daha kolay temizlik yapar hem de sağlığınızı tehlikeye atmamış olursunuz. Fritözü satın aldıktan sonra, kullanmadan önce bir kez temizlemekte fayda var. Fritöz haznesini su ile doldurun. Birkaç damla bulaşık deterjanı damlatın ve suyu kaynatın. Kaynama sonrası fritözü kapatın ve içindeki sıcak suyu lavaboya boşaltın. Fritöz haznesini sıcak suyla birkaç kez durulayın. Ardında temiz ve kuru bir bez ile iç hazneyi kurulayın. Cihazın diğer kısımlarını nemli bir bezle silin. Cihazın her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Temizlik işlemine başlamadan önce cihazın fişini prizden çekin ve mutlaka soğumasını bekleyin. İlk önce fritöz sepetini lavaboda elinizde sıcak su ve bulaşık deterjanı ile yıkayın. Fritöz haznesini temizlemek için ilk önce içinde soğumuş olan yağı boşaltın. Yağı lavaboya ya da çöpe dökmeyin. Huni yardımıyla plastik bir şişeye boşaltabilirsiniz. Kirli kızartma yağını sağlığınız için tekrar kullanmayın. Şişeye doldurduğunuz yağı atık yağ kutularına atabilirsiniz. Bununla ilgili bilgiyi bağlı bulunduğunuz belediyeleri arayarak onlardan alabilirsiniz. Yağ boşaldıktan sonra fritöze rezistans üzerindeki yağ kalıntılarını kâğıt havlu ile temizleyin. Ardından fritöz haznesine kaynar su ilave edip 30 dakika kadar bekletin. İçindeki suyu boşalttıktan sonra yeniden sıcak su ve bulaşık deterjanı ekleyerek yıkayın. İçini deterjan arındırana kadar durulayın.

Çıkmayan kirler için sirke ve 1 tatlı kaşığı karbonat ilave ederek de bekletebilirsiniz.
Fritöz temizleme işleminiz bittikten sonra kâğıt havlu ya da kuru bezle içini kurulamayı unutmayın. Fritözün dış yüzeyini ve geri kalan parçalarını nemli deterjanlı bezle silerek temizleyin. Fritöz temizliğinde krem deterjanlar, yağ çözücü ya da çamaşır suyu gibi deterjanlar, ovma teli gibi şeyler kullanmamalısınız. Bu türde deterjan ve temizlik malzemeleri fritöze zarar verecek kullanım ömrünü kısaltacaktır. İyi arınmadığı takdirde de sağlığınızı tehlikeye atacaktır.

Fritöz Fiyatları


Fritözler özellikleri bakımından, pişirme kapasiteleri ve pişirme alternatifleri bakımından değişen fiyatlarla satılmaktadır. Genelde fritözün fiyatını pişirme kapasiteleri belirler. 2-4 kişilik aileler için 1 litre pişirme kapasiteli ürünler yeterli olmaktadır. Daha geniş aileler için 1 lt üstü pişirme kapasiteli ürünler tercih edilmelidir. İhtiyacınızı doğru değerlendirip doğru ürünü satın almanız için internet sayfamızın sol tarafında bulunan filtreleme ekranından marka ve teknik özelliklerini sıralayabilirsiniz. Belli modellerde aynı gün kargo ve avantajlı taksit imkânlarından yararlanarak yeni fritözünüzü satın alabilirisiniz.
yükleniyor
yükleniyor