İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Modem modelleri ve en ucuz fiyatları

45 adet ürün listelendi.
45 adet ürün listelendi.

Modem Markaları ve Modem Fiyatları

Modem, telefon hattından gelen analog sinyalleri dijitale çevirerek verinin aktarılmasını sağlar. Modem kelimesi ise modulation-demodulation kelimelerinin birleşmesi ile oluşturulmuştur. Internal modem ve external modem olarak yani dahili modem ve harici modem olarak türleri olduğu gibi kablolu modem ve kablosuz modem olarak da çeşitleri vardır. Dahili modemler bilgisayarların içine takılı haldedir.  Telefon hattı bir kablo vasıtası ile bilgisayardaki modem slotuna takılır. Harici modemden tek farkı modemin bilgisayarın ana kartına takılı olmasıdır. Başka da bir farkı yoktur. Wireless teknolojisi ile birlikte modemlerden veriler kablosuz olarak aktarılmaya başlanmıştır. Modem markaları kablosuz modemlere yatırımlar yapmaya başlamışlardır.

Modem fiyatları özelliklerine göre değişmektedir. Desteklediği teknolojiden sinyal gücüne bağlantı şekline fiyat seviyesini belirleyen özelliklerdir. Kablosuz modemlerin fiyatları her geçen gün düşerken kablolu modemlerin kullanımı ise giderek azalmaktadır. Kablolu modemler günümüzde şirketlerde kullanılan bilgisayarları birbirine bağlamada hala kullanılmaktadır. Giderek yaygınlaşmaya başlayan VDSL modemler ADSL modemlerin yerini almaya başladı. Bazı yerlerde altyapı olmasa da  yakın zamanda oldukça yaygın hale gelecektir.

Modem alırken dikkat edilmesi gerekenler: kablosuz modem alırsanız bilgisayar, cep telefonu, tv, tablet gibi elektronik cihazlarınızı bağlayabilirsiniz. Kablolu modem ile bunu yapmanız mümkün olmayacaktır. Eğer kablolu da kullanmak istiyorsanız modemdeki port sayısına dikkat etmelisiniz. Bulunduğunuz adreste VDSL altyapı desteği varsa seçeceğiniz modemin de bu özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. ADSL de alabilirsiniz. Fakat VDSL desteği olmayan bir yerdeyseniz VDSL modem almanızın bir anlamı olmaz. Sadece ilerleyen zamanlarda alt yapınız değişirse yatırım yapmış olursunuz. Yoksa VDSL alsanız bile altyapınızın desteği yoksa aldığınız internet hızı ADSL kadar olacaktır. İnternet paketinizin hızı modeminizin bağlantı hızından yüksek ise modeminizin hızı kadar internet hızınız olacaktır. Bu nedenle modem seçimini internet hızınıza göre de yapabilirsiniz. Bunu tam tersi durumda ise internet hızınız düşük ise modeminiz ne kadar hızlı olursa olsun değişen bir şey olmayacaktır. Modem aldığınızda mutlaka şifre kullanınız ve başkalarıyla paylaşmamalısınız. Güvenlik özelliğinden dolayı Fire-wall özellikli bir modem almalısınız.  Sayfamızda çok satanlar bölümünden yada ürün yorumlarından da yararlanarak modem modeline karar verebilirsiniz. En çok satılan modem markaları TP-Link, Airties, Zyxel, Asus, Tenda’yı sayabiliriz.
yükleniyor
yükleniyor