Ürün Filtresi
Kelime Arama Filtresi
 
Kullanım Şekli
İŞLEMCİ TÜRÜ
İŞLEMCİ HIZI
RAM
İŞLETİM SİSTEMİ
HARDDİSK KAPASİTESİ
EKRAN KARTI
OPTİK SÜRÜCÜ
EKRAN BOYUTU
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
DOKUNMATİK EKRAN
Mobil Bağlantı
BLUETOOTH
HDMI
VGA
Özel Kriterler
Fiyat Aralığı
ile TL arası
AsusLenovo
İstanbul Bilişim Kalitesine En Çok Güvenilen Marka Ödülünü Almıştır.

Notebook laptop dizüstü bilgisayar fiyatları ucuz notebook modelleri

539 adet ürün listelendi.
539 adet ürün listelendi.

Notebook Markaları, Laptop Modelleri, Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

Kimimizde masaüstü bilgisayar, kimimizde notebook olmak üzere artık neredeyse hepimizin bir kişisel bilgisayarı vardır. Son yıllarda taşınabilir bilgisayarlar, tablet PC lerin de gelişmesiyle masaüstü bilgisayarların yerini almaya başladı. Notebook ve laptop üretici markaları daha çok taşınabilir bilgisayarları geliştirmeye başladılar. Sizlere kısaca notebook bilgisayarlar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Notebook Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Bir diüstü bilgisayar almak istiyorsunuz fakat o kadar çok marka ve bir o kadar da çok model var ki, hangisini alacağınıza karar veremiyorsunuz. Aslında notebook alırken öncelikle ne amaçla kullanılacağına karar vermelisiniz. Eğer sadece internet ya da ofis programları gibi basit yazılımlar kullanacaksanız güçlü bir konfigürasyona ihtiyacınız olmaz. Bu nedenle notebook için yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Çok pahalı olmayan bir dizüstü bilgisayar modelini işinizi görecektir. Eğer oyun için laptop almayı planlıyorsanız, bazı markaların oyunlar için üretilmiş özel modellerini inceleyebilirsiniz. Bu konuda Asus ve MSI markaları öncü sayılabilir. Bu markalar bazı modellerini sadece oyuncular için üretmektedirler. Alırken işlemci, ekran kartı, ram gibi parçaların güçlü olması gerektiğini unutmamalısınız. İş için kullanmayı planlıyorsanız sizin daha hafif modelleri incelemeniz gerekir. Sürekli taşıyacağınız hatta farklı firmalara gidip sunumlar yapacağınız prestijli bir markanın güzel dizayn edilmiş bir laptopunu tercih edebilirsiniz. Eğer grafik ağırlıklı yazılımlar ya da mühendislik yazılımları gibi programları kullanacaksanız ekran kartı ve işlemcisi, güçlü bir dizüstü bilgisayar almanız gerekir. Alacağınız notebooku en azından birkaç sene kullanacağınızı unutmamalısınız. O yüzden notebook alırken titiz davranmanızda fayda vardır.

İhtiyacı belirledikten sonra bütçeyi de belirlemek gerekir. Notebook fiyatları konfigürasyon özelliklerine göre değişmektedir. Özellikler yükseldikçe notebook fiyatları da yükselmektedir. her zaman için, seçeceğiniz notebook modelinden daha iyi bir model vardır, prensibini unutmamak gerekir. Yoksa ihtiyacınızdan fazlasına para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle laptop almak için bütçenin başta belirlenmesinde fayda vardır.

Alınacak laptopun donanımının özelliklerini belirlemek gerekir. Tam ihtiyacınız olan laptop özelliklerini kafanızda şekillendirdikten sonra sayfamızın ürün filtresi kısmını kullanarak özellikleri bir bir oluşturabilirsiniz. Karşınıza birkaç tane alternatif laptop modeli çıkacaktır. Ürün resimlerine de bakarak kasa dizaynı hoşunuza giden bir markanın modelini tercih edebilirsiniz.

Notebook seçerken işletim sistemine de dikkat etmelisiniz. Bazı notebook modellerinde işletim sistemi yoktur. Üretici markalar bu modellerde kullanılacak işletim sistemini, tamamen müşterinin tercihine bırakarak, Free DOS olarak satışa çıkarmaktadırlar ve bu nedenle bu tip notebookların fiyatı uygundur. Bu durumda işletim sistemini sizin alıp kurmanız ya da teknik servislerden yardım alarak kurdurmanız gerekir. İşletim sistemi olmayan laptopların teknik özellikler kısmında dediğimiz gibi Free DOS yazar. Bu işletim sisteminin olmadığı anlamına gelir. Alırken buna dikkat etmelisiniz. İşletim sistemi olmadan notebook u kullanamazsınız. Piyasada iki çeşit işletim sistemi bulunmaktadır. Apple işletim sistemi olarak Mac OS; diğer tüm bilgisayar markaları ise işletim sistemi olarak Microsoft Windows kullanmaktadırlar. Daha önce Mac OS kullanmadıysanız ilk başta biraz zorlanabilirsiniz. Fakat kullanımı oldukça kolaydır. Ülkemizde ağırlıklı olarak Windows işletim sistemi kullanılmaktadır. Bu işletim sisteminin Windows 7, Windows 8, Windows 10 gibi farklı sürümleri bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz 2018 yılında en yeni sürüm olarak artık, Windows 10 yoğun olarak kullanılıyorsa da, önceki sürüm Windows 7 kullananların sayısı da hiç azımsanmayacak derecededir.

Bir başka husus, dizüstü bilgisayar modelini seçerken kasasındaki giriş çıkış terminallerine de dikkat etmelisiniz. Günümüzde yeni nesil pek çok notebook modelinde HDMI, USB, kart okuyucu gibi girişler standart hale gelmiştir. Yine laptoplarda standart hale gelen diğer özellikler ise wi-fi, web cam, bluetooth, Ethernet ve VGA girişidir. Alacağınız laptopun pil kullanım süresine, ağırlığına ve boyutlarına da mutlaka dikkat ediniz.

İnternet üzerinden ne alırsanız alın kullanıcı yorumlarını mutlaka okuyun. Dizüstü bilgisayar alırken de bunu mutlaka yapmalısınız. Başka insanların alıp kullandıktan sonra yaşamış oldukları tecrübeleri de modele karar verirken mutlaka değerlendirin. Hatta laptopu aldıktan sonra siz de ürün hakkındaki deneyimlerinizi sayfamızda paylaşırsanız başka insanlara yardımcı olmuş olursunuz. Satın alma aşamasında pek çok bankanın kredi kartına taksit yapmaktayız. Tüm notebook ve laptop modellerinde taksit yapmaktayız. Seçmiş olduğunuz laptop modeli hangisi olursa olsun, mutlaka 2 yıl garantili bir üründür.
yükleniyor
yükleniyor